VLIV SOCIÁLNÍCH SÍTÍ

Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat...a mnoha dalších, denně užívaných aplikací, nám otevírají dveře, které nám ukazují krásu, dokonalost, prakticky všechno pozitivní, mnohdy ta pravá realita znázorněná ani není. Několikrát denně na ně klikáme, aktualizujeme, projíždímě životy ostatních lidí, které mohou ovlivňovat naše pocity.

Upřímně, je to krásné vlastnit vyladěnou galerii fotek na instagramu s xxx počtem followerů, ale k čemu tím v životě prospějeme. Několika hodinové vysedávání s telefonem v ruce není ani zdravé. Nejen že si kazíme zrak, ale ovlivňujeme tím náš mozek, náladu dokonce někdy i priority. Snažíme se vypadat jako ta kočka s tisíce lajkami a dokonalou postavou, přejeme si mít tohle, tamto a támhle to. I takové pocity jsem já často u sebe objevila, což ovšem pak mě urychleně přešlo, když jsem ty "kočky" viděla na vlastní oči. Však oni to jsou zcela úplně normální holky jako já! Všichni jsme normální lidé a jen my máme v rukách náš život a to, že začneme něco dělat, na sobě pracovat, tím něco dokážeme, třeba i náš život změnit a všechny ty stereotypní věci, které nás nudí a nutí nás s lehkou závistí projíždět fotografie, číst statusy, stalkerovat životy na sociálních sítí ostatních lidí. 
Proto si myslím, že celkově intertnet se může zařadit do příčin mnoha zdravotních onemocnění. Ať už je to u mladých dívek anorexie či bulímie, deprese....
Nejvíce tímto ztrácíme zbytečně čas a mnohdy si okamžiky momentu, ten skvělý koncert, vyhlídka na krásné údolí ani tolik neužijeme, protože v ruce držíme telefon a snažíme se zachytit ten nejlepší snímek, aby jsme to mohly hodit na instáč. Upřímně to vnímám i u sebe a snažím se s tím zatočit. Snažím se být OFFLINE

Při hledání inspirace jsem zahlédla tento 7 denní smartphone detox na pinterestu, který mi celkem přijde zajímavý. 
Co si myslíte o tomto téma Vy?

-->

-->

2 komentáře

  1. Mně se právě kvůli tomuhle líbí třeba na Instagramu projekt "Za normální holky", kde se ukazují normální holky bez filtrů a speciálně upravených fotek, strašně se mi ten projekt líbí a je fajn, když jsou i lidé, kteří nemají jen ty vyumělkované galerie fotek. Celý den bez mobilu jsem nikdy nebyla, ale když už ho někde nechám třeba na tu večeři, nevadí mi to. Ten program na pondělí dělám vlastně celkem často spontánně, že dělám takový úklid na sociálních sítích :D takže mám na Facebooku dost málo přátel, ale nijak mi to nevadí, lajky nejsou důležité :)

    LENN

    OdpovědětVymazat
  2. ¨Tenhle detox rozdělený na jednotlivé dny vypadá zajímavě - hlavně tedy pokud u sebe začínáš už vidět problém s častým kontrolováním sociálních sítí. Ale nemělo by to končit po tom týdnu, někdy mám dny, kdy se ráda věnuju instagramu a dokonce si na něj i vyhradím čas apod, ale v normální den si skoro nevzpomenu na instagram jít, i když občas se nevyhnu častému a zbytečnému kontrolování sítí, a tak se snažím zavést si pravidlo - na tuhle stránku se můžeš podívat jednou denně na třeba 30 min, protože kontrolovat pořád to člověk fakt nemusí. Občas je fajn si od tohoto online světa oddechnout. A hlavně to mít pod kontrolou.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše komentáře! ♥